Οι Επαγγελματίες και οι Επιχειρήσεις μας – Η Ιστορία των μελών του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αχαΐας – Ένθετα “Επιλογές”

Οι επαγγελματίες και οι επιχειρήσεις μας κατά τον 19ο και τον 20o αιώνα είχαν κατατάξει την Αχαΐα στην πρωτοπορία της Ελλάδας και της Ευρώπης. Είχαν φέρει ανάπτυξη, ευημερία και πολιτισμό. Σήμερα, δυστυχώς, διανύουμε την πιο «σκοτεινή» περίοδο. Οι επιχειρήσεις και οι επαγγελματίες πλήττονται, ενώ η Αχαΐα είναι στις τελευταίες θέσεις σε όλους τους δείκτες. Η παράταξη «Επιμελητήριο Πρωταγωνιστής» ιδρύθηκε για να μετατρέψει το Επιμελητήριο από «απόντα» σε «πρωταγωνιστή» της προσπάθειας να πάρει ξανά η Αχαΐα τη θέση που της αρμόζει στην Ελλάδα και την Ευρώπη. Στο πλαίσιο αυτό, σας προσφέρουμε μια σειρά Ενθέτων που περιγράφουν την ένδοξη ιστορία των επιχειρήσεων και των επαγγελματιών της Αχαΐας.

Δείτε τα ένθετα “Επιλογές” του Ιουνίου εδώ: https://epimelitirioprotagonistis.gr/speeches-reports/