Πετρόπουλος Γεώργιος

ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ - ΥΙΟΙ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ Ο.Ε.

Έχω γεννηθεί στην Πάτρα και είμαι παντρεμένος με 2 παιδιά. Συνεχίζω την 2ης γενιάς επιχείρηση ψαράδικου με την επωνυμία ΥΙΟΙ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ Ο.Ε. Έχω κάνει σπουδές στο Οικονομικό τμήμα του Πανεπιστήμιου Πειραιά, όπου και αποφοίτησα. Αποφάσισα να είμαι υποψήφιος επιμελητηριακός σύμβουλος με τον Συνδυασμό ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ, γιατί όντας καθημερινά στην τριβή της επιχείρησης αλλά και της συνεχούς αλληλεπίδρασης τόσο με τον επιχειρηματικό κόσμο της Πάτρας όσο και με τους πολίτες , διαπιστώνω πως όλοι οι επιχειρηματικοί κλάδοι βρίσκονται σε ύφεση χωρίς να υπάρχει κάποιος ενεργός φορέας που να τους συνδράμει με ζήλο και με αναπτυξιακά μέσα. Πιστεύω πως ο Θοδωρής Λουλούδης έχει την γνώση και την εμπειρία για να τεθούν γερές βάσεις και να μπορέσει επιτέλους το Επιμελητήριο Αχαΐας να έχει δυνατή παρουσία και ισχυρή φωνή προς την πολιτεία αλλά κυρίως να είναι ουσιαστικός αρωγός των επιχειρήσεων στην προσπάθεια τους για αναπτυξιακή προοπτική και εξέλιξη.